DIECI Pegasus 35.16 (941)
€ 25.750
Geen vorken
Specifications
| Category | Roto telehandlers |
| Make | Dieci |
| Tweedehands | Ja |
| Fuel | Diesel |
| Year of construction | 2008 |
| Hours | 5796 Hours |
| Lifting height | 15,70 m |
| Lifting capacity (ton) | 3,50 tons |
| Engine make | Iveco (74kW) |
| Weight | 13.150 kg |
| Length | 8,23 m |
| Width | 2,38 m |
| Height | 3,00 m |
| General condition | Gebruikt |
| Remaining tread front tyres | 50 % |
| Remaining tread rear tyres | 50 % |
Equipment
| joystick | |
| 4x4 | |
| roto |