MERLO Roto 38.16 (692)
€ 49.750
Specifications
| Category | Roto telehandlers |
| Make | Merlo |
| Tweedehands | Ja |
| Fuel | Diesel |
| Year of construction | 2017 |
| Hours | 2986 Hours |
| Working height | 16,00 m |
| Lifting capacity (ton) | 3,80 tons |
| Engine make | Kubota |
| Weight | 11.800 kg |
| Length | 6,74 m |
| Width | 2,85 m |
| Height | 2,24 m |
| General condition | Gebruikt |
| Remaining tread front tyres | 50 % |
| Remaining tread rear tyres | 40 % |
Equipment
| Forks | |
| joystick | |
| 4x4 | |
| Hydraulic quick coupler | |
| roto | |
| Sway |