MERLO ROTO 40.26 MCSS (047)
€ 83.750
Mooie machine
Radiograaf
Kantelcabine
Specifications
| Category | Roto telehandlers |
| Make | Merlo |
| Tweedehands | Ja |
| Fuel | Diesel |
| Year of construction | 2018 |
| Hours | 2648 Hours |
| Lifting height | 26,00 m |
| Lifting capacity (ton) | 4,00 tons |
| Engine make | FPT |
| Weight | 16.150 kg |
| Length | 7,50 m |
| Width | 2,40 m |
| Height | 2,95 m |
| General condition | Gebruikt |
| Remaining tread front tyres | 60-70 % |
| Remaining tread rear tyres | 60-70 % |
Equipment
| Forks | |
| Engine: Turbo | |
| 4x4 | |
| roto | |
| Radio remote control | |
| Sway |