JCB 540-180 (761)
€ 0
Specifications
| Category | Telehandlers |
| Make | JCB |
| Tweedehands | Ja |
| Fuel | Diesel |
| Year of construction | 2019 |
| Hours | 1742 Hours |
| Lifting height | 18,00 m |
| Lifting capacity (ton) | 4,00 tons |
| Engine make | JCB Turbo (55kW) |
| Weight | 11.380 kg |
| Length | 6,87 m |
| Width | 2,35 m |
| Height | 2,59 m |
| General condition | Gebruikt |
| Remaining tread front tyres | 70 % |
| Remaining tread rear tyres | 80 % |
Equipment
| Forks | |
| joystick | |
| Engine: Turbo | |
| 4x4 | |
| CE certificate | |
| Powershift | |
| Sway |