MANITOU MT 1840 (288)
€ 0
Specifications
| Category | Telehandlers |
| Make | Manitou |
| Tweedehands | Ja |
| Fuel | Diesel |
| Year of construction | 2011 |
| Hours | 4990 Hours |
| Lifting height | 18,00 m |
| Lifting capacity (ton) | 4,00 tons |
| Engine make | Perkins Turbo (74,5kW) 4x4 |
| Weight | 11.010 kg |
| Length | 6,78 m |
| Width | 2,40 m |
| Height | 2,70 m |
| General condition | Gebruikt |
| Remaining tread front tyres | 50-60 % |
| Remaining tread rear tyres | 50-60 % |
Equipment
| Forks | |
| joystick | |
| 4x4 | |
| CE certificate | |
| Sway |