Merlo P38.13 (886)
€ 26.250
Specifications
| Category | Telehandlers |
| Make | Merlo |
| Tweedehands | Ja |
| Fuel | Diesel |
| Year of construction | 2012 |
| Hours | 2877 Hours |
| Lifting capacity (ton) | 3,80 tons |
| Engine make | Perkins Turbo |
| Weight | 8.650 kg |
| Length | 5,74 m |
| Width | 2,22 m |
| Height | 2,44 m |
| General condition | Gebruikt |
| Remaining tread front tyres | 20 % |
| Remaining tread rear tyres | 80 % |
Equipment
| Forks | |
| 4x4 | |
| Hydraulic quick coupler | |
| Sideshift | |
| Sway |