I am interested!
Enter your details below and we will contact you as soon as possible.
MERLO ROTO 40.30 MCSS (806)
€ 93.750
| Category | Roto telehandlers |
| Make | Merlo |
| Tweedehands | Ja |
| Fuel | Diesel |
| Year of construction | 2019 |
| Hours | 4871 Hours |
| Lifting height | 30,00 m |
| Lifting capacity (ton) | 4,00 tons |
| Engine make | FPT |
| Weight | 19.200 kg |
| Length | 8,06 m |
| Width | 2,49 m |
| Height | 3,10 m |
| General condition | Mooie machine |
| Remaining tread front tyres | 10 % |
| Remaining tread rear tyres | 30 % |
| Forks | |
| joystick | |
| Engine: Turbo | |
| 4x4 | |
| CE certificate | |
| Hydraulic quick coupler | |
| roto | |
| Radio remote control | |
| Sway |