I am interested!
Enter your details below and we will contact you as soon as possible.
JCB 520-40 4WS (143)
€ 28.500
| Category | Telehandlers |
| Make | JCB |
| Tweedehands | Ja |
| Fuel | Diesel |
| Year of construction | 2019 |
| Hours | 707 Hours |
| Lifting height | 4,00 m |
| Lifting capacity (ton) | 2,00 tons |
| Engine make | Perkins |
| Weight | 4.400 kg |
| Length | 3,88 m |
| Width | 1,56 m |
| Height | 1,97 m |
| General condition | Gebruikt |
| Remaining tread front tyres | 50-10 % |
| Remaining tread rear tyres | 10 % |
| 4x4 | |
| CE certificate |