I am interested!
Enter your details below and we will contact you as soon as possible.
MERLO Roto 38.16S
€ 29.500
| Category | Roto telehandlers |
| Make | Merlo |
| Tweedehands | Ja |
| Fuel | Diesel |
| Year of construction | 2009 |
| Hours | 7864 Hours |
| Lifting height | 16,00 m |
| Lifting capacity (ton) | 3,80 tons |
| Engine make | Perkins |
| Weight | 11.900 kg |
| Length | 2,90 m |
| Width | 2,30 m |
| Height | 7,20 m |
| General condition | Gebruikt |
| Remaining tread front tyres | 70 % |
| Remaining tread rear tyres | 70 % |
| Forks | |
| joystick | |
| 4x4 | |
| roto | |
| Sway |